خرید و فروش
خرید و فروش ماشین آلات کارکرده با تمامی برند ها
مهر ۱۷, ۱۳۹۷
شیشه دو جداره

سيستم شيشه دو جداره شامل دو يا چند لايه شيشه که به طور موازي در فواصل مساوي از يکديگر قرار گرفته اند و توسط اسپيسر در دور تادور آن ، از هم جدا شده اند . در فضاي بين شيشه ها هوا يا گازهاي خاص بدون رطوبت ( آرگون يا کريپتون ) با فشاري تقريباً مساوي با هواي بيرون وجود دارد . در شيشه دو جداره غالباً از اسپيسرهاي آلومينيمي استفاده مي شود که درون اسپيسر را با ماده رطوبت گير پر مي کنند که اين ماده سبب جذب رطوبت هواي مابين دو شيشه مي گردد و توسط مواد درزگير مناسب ، کاملاً آب بندي شده است . در صورت استفاده از  شيشه دو جداره و پنجره هاي عايق مي توان در ازاي هر مترمربع V به ميزان….. مترمکعب گاز در سال صرفه جويي کرد . علاوه بر کاهش مصرف انرژي و سر و صدا ، محيط زيست پاکيزه تري نيز خواهيم داشت .

خصوصيات شيشه دوجداره:

کاهش اتلاف انرژي

کاهش آلودگيهاي صوتي

جلوگيري از نم زدگي شيشه

ايمني بيشتر نسبت به پنجره هاي تک جداره

شیشه دو جداره

انواع شيشه دوجداره :

– ساده : اين نوع شيشه دوجداره از دو جداره شيشه فلوت ساده تشکيل شده است .

– رنگي : اين نوع شيشه دوجداره از يک جداره رنگي و يک جداره ساده تشکيل شده است .

– رفلکس : اين نوع شيشه دوجداره از يک جداره ساده و يک جداره شيشه رفلکس ساخته مي شود که جداره شيشه رفلکس بايد به طرف بيرون قرار گيرد . شيشه هاي رفلکس از عبور نور شديد خورشيد به شدت جلوگيري مي کنند ولي ايراد آنها اين است که داخل ساختمان را تاريک کرده و در شب داخل ساختمان نمايان است .

سکوريت : شيشه هاي سکوريت براي محل هاي پرخطر و پر تردد در نظر گرفته مي شود . شيشه سکوريت در هنگام شکستن کاملاً خرد شده و باعث ايجاد تيکه هاي بزرگ و خطرناک شيشه نمي گردد .شيشه هاي جانبي خودروها از نوع سکوريت است .

  • لمينت : شيشه هاي لمينت معمولاً در کارخانه توليد شيشه از دو جداره شيشه ساده به ضخامت ? ميلي متر و يک لايه رزين در وسط آنها تشکيل شده است . شيشه لمينت در موقع برخورد مانع سخت به آنها خرد نشده و تنها ترک بر مي دارد . شيشه هاي جلو و عقب خودروها از نوع لمينت است .

 

آناليز شيشه تک جداره ، دو جداره و سه جداره

عايق صدا و کاهش آلودگي صوتي

امروزه آلودگي صوتي از سوي محافل دست اندرکار مانند ساير آلودگي ها نظير آلودگي هوا مورد توجه قرار گرفته و استفاده از شيشه دو جداره از مهمترين روش هاي کاهش اين آلودگي به ويژه در شهرهاي بزرگ به شمار مي رود.

استفاده از شيشه دو جداره، سطح صدا را بين ۲۰ الي ۳۵ دسيبل کاهش مي دهد.متوسط شدت سر و صدا در محيط هاي معمولي زندگي در شهرها در حدود ۶۰ الي ۷۰ دسيبل مي باشد. از لحاظ علمي صدا با شدت ۶۰ دسيبل به عنوان صداي مزاحم و با شدت ۹۰ دسيبل مضر براي سيستم شنوايي و با شدت ۱۲۰ دسيبل بالاتر از آستانه تحمل بوده که خطرناک تلقي مي گردد. استاندارد صداهاي مطلوب در مکانهاي مختلف به شرح ذيل است:

عايق حرارتي و برودتي

افزايش چشمگير قيمت انرژي در سالهاي اخير موجب گرديده است دست اندرکاران صنعت ساختمان به روش هاي کاهش اتلاف انرژي از سطوح خارجي ساختمان رو آورند. پنجره و شيشه هاي ساختمان مهمترين بخش هدر دهنده انرژي به شمار مي روند و استفاده از  شيشه دو جداره به ميزان قابل توجهي در کاهش اتلاف انرژي موثر است و در حد محسوسي هزينه هاي حرارتي و برودتي راکاهش مي دهد. براساس اطلاعات استفاده از  شيشه دو جداره در ساختمان موجب کاهش مصرف انرژي به ميزان ۱۴% مي گردد. محاسبات فني حاکي از آن است که استفاده از  شيشه دو جداره در ساختمانها تا ۳۰% کاهش پره هاي رادياتور را به همراه خواهد داشت.

افزايش ايمني  شيشه دو جداره

 شيشه دو جداره به ميزان قابل توجهي از شيشه هاي تک جداره در مقابل ضربه مقاومتر بوده و به هنگام شکستن، ديرتر فرو مي ريزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *