دوجداره
UPVC يو پي وي سي
شهریور ۱۹, ۱۳۹۷
خرید و فروش
خرید و فروش ماشین آلات کارکرده با تمامی برند ها
مهر ۱۷, ۱۳۹۷
دوجداره

ویژگی های پنجره دو جداره

استحکام
زیبایی فوق العاده
صرفه جویی در مصرف انرژی تا ۴۰ درصد
کاهش آلودگی صوتی
پایین بودن ضریب انتقال حرارتی
حفظ محیط زیست از طریق بازیافت
مانع ورود گرد و غبار و دود و گازهای موجود از محیط بیرون به داخل
مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
مقاوم در برابر نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشید
عدم اشتغال در هنگام آتش سوزی
مقاوم در برابر زنگ زدگی، خوردگی و رطوبت هوا
ایمن در برابر سرقت
دوجداره
بی نیازی به صرف هزینه رنگ آمیزی
تنوع در طرح و تطابق با هر نوع معماری
تنوع در رنگ
نظافت راحت و آسان
نصب آسان
ثبات رنگ در مقابل اشعه خورشید
مقاومت در برابر عوامل خوردگی، اسیدها و بازها و مواد شیمیایی
مقرون به صرفه
تنوع در طرح و نوع بازشوها
تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه
عدم نیاز به سرویس های مکرر
قابلیت استفاده از روکشهای رنگی
قابلیت بازیافت

اولین مزیت اندازه گیری میزان نفوذ هوا از درزهای دربها و پنجرههای ساختمان ها و کنترل میزان هوابندی آنها امکان اعمال استانداردهایی است که برای صرفه جویی انرژی مهم میباشد. همچنین مزیت دیگر آن فراهم کردن امکان انجام محاسبات دقیقتر جهت طراحی سیستمهای گرمایشی و سرمایشی می باشد.

هوایی که از بیرون از ساختمان وارد میشود، چه از طریق  دستگاه های تهویه مطبوع و یا از طریق نفوذ از میان شکاف پنجرهها ودرب ها حائز اهمیت است. زیرا هوای بیرون برای کاهش آلودگیهای تولید شده در داخل ساختمان لازم است و همچنین برای سرد و یا گرم کردن این مقدار هوای بیرون در تابستان و زمستان، بخش قابل ملاحظه ای از بار دستگاههای سرمایشی و یا گرمایشی را تشکیل میدهد. معمولاً هوای لازم برای تهویه مطبوع و مناسب برای ساختمانهایی که از سیستم تهویه استفاده نمیکنند بصورت آزاد از میان پنجرهها ودربهای باز وارد ساختمان میشود. اما در در ساختمانهایی که از سیستم تهویه مطبوع استفاده میکنند، هوای تازه بصورت کنترل شده توسط فن از طریق مجراهای تعبیه شده شده وارد ساختمان میشود.

طبق مطالعاتی که اخیرا در کانادا انجام شده است، ساختمان هایی که درب و پنجره هایی فاقد هوابندی دارند حدود %۴۵ از جذب گرما در تابستان و ۶۰% از افت گرما در زمستان را موجب میشوند. این آمار مربوط به ساختمان های اداری است با پنجرههایی که حداقل یک سوم سطح دیوارهای خارجی را شامل میشوند و در شرایطی که باد با سرعت میوزد.این واقعیت بیانگر تاثیر میزان هوابندی بر مصرف انرژی و هزینههای ناشی از آن در ساختمان هایی است که از سیستم تهویه استفاده میکنند. بنابراین کنترل میزان نشت برای ساختمانهایی که از سیستم تهویه مطبوع استفاده میکنند بسیار اهمیت دارد.

با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده یکی از مهم ترین پارامترها در انتخاب درب و پنجره، میزان نفوذ پذیری هوا در آنها است. همچنین لازم است که درب وپنجره های ساخته شده قبل از نصب مورد آزمایش قرار گیرند و میزان هوا بندی آنها اندازه گیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *